Świetny mecz przy Zielonej! Energa Gryf Słupsk – Bałtyk Gdynia 4:1 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Głowinkowski
Okazałe zwycięstwo Gryfa w Słupsku!
Okazałe zwycięstwo Gryfa w Słupsku! Łukasz Capar
W meczu na szczycie pomorskiej czwartej ligi Gryf Słupsk wygrał z Bałtykiem Gdynia 4:1. Gryfici zrobili kolejny ważny krok w kierunku awansu do III ligi.

Słupszczanie od pierwszej minuty zdominowali swojego rywala. Znakomitą okazję na otworzenie wyniku Gryf miał w 11 minucie. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Niestety z jedenastu metrów pomylił się Oskar Zieliński.

Na szczęście nie podcięło to skrzydeł Gryfowi, którzy stwarzali sobie kolejne okazje pod bramką Bałtyku Gdynia. W 24 minucie sędzia ponownie podyktował karnego. Tym razem do piłki podszedł Andrzej Łyszyk, który pewnie pokonał bramkarza.

Pięć minut później na tablicy wyników było już 2:0! Strzelcem gola Maciej Miecznikowski. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

Bałtyk Gdynia pierwszą dobrą okazję na gola miał w 54 minucie. Po nieporozumieniu w obronie do piłki doszedł napastnik z Gdyni, ale po uderzeniu piłka wylądowała na słupku. Kilka chwil po wejściu na boisko bramkę na 3:0 strzelił Hubert Klamrowski. Znakomitą indywidualną akcją i asystą popisał się Fabian Słowiński. Była 73 minuta.

W 82 minucie odpowiedział Bałtyk. Po strzale Igora Jankowskiego mieliśmy 3:1.

W ostatnich kilku minutach gospodarze powinni zdobyć co najmniej trzy bramki! Jednak żadna ze stuprocentowych akcji nie zakończyła się piłką w siatce. Dopiero w 90 minucie wynik spotkania zamknął Patryk Dąbrowski.

Gryf Słupsk kolejne spotkanie zagra 12 maja w Sycewicach ze Spartą. Mecz zaplanowany jest na godzinę 17.